Ви зараз переглядаєте ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10 З ФЛЕШКИ

Покрокова інструкція про те, як встановити Віндовс 10. Детальний, максимально стислий опис із зображеннями.

Як встановити Віндовс 10 з флешки

Увага! Якщо потрібно перевстановити Windows на вже робочому комп’ютері – не забудьте зберегти на зовнішній носій важливі дані, такі як відео, фото чи документи.


Запис Віндовс 10 на флешку

1 Завантажувальна флешка. Перед тим, як встановити Віндовс 10, звісно ж, потрібно записати ISO-образ операційної системи на флешку. Тобто створити завантажувальний накопичувач, з якого буде відбуватися інсталяція Windows 10. Для цього підійде USB з об’ємом не менше 8 Гб.

Детально про те, як створити завантажувальний накопичувач читайте ось тут →. Якщо потрібен ISO-образ операційної системи, то ось тут є чудові збірки → Windows ISO.

Перед записом флешки, щоб не потрапити в неприємне становище, раджу почитати ось цю роботу → Як встановити Windows через BIOS та UEFI на комп’ютер з MBR та GPT дисками. В ній пояснюється, як саме потрібно записати інсталяційний носій саме для вашої системи та як правильно з нього завантажитись.

Флешка готова? Поїхали далі!


Завантаження із флешки

2 Завантажуємо ПК з інсталяційного носія. Якщо ви «ЗА» справно працюючу операційну систему, без глюків, помилок та вірусів, то потрібне не оновлення, а “чисте” встановлення, з видаленням всіх даних з розділу, на котрий буде відбуватись інсталяція Windows 10, та його форматуванням (обов’язково збережіть важливі дані з цього розділу). Тому доведеться саме завантажити ваш комп’ютер з флешки.

Робиться це за допомогою Boot Menu (меню завантаження) натиснувши “гарячу клавішу”. Це можуть бути F8, F9, F11, F12 чи Esc (залежно від виробника материнської плати). На ноутбуках можливо в комбінації з Fn. Також може бути механічна клавіша. Якщо не виходить, то потрібно зайти в налаштування BIOS чи UEFI та виставити пріоритет завантаження з флешки. Про все це та деякі нюанси читайте ось тут → «Як завантажитись із флешки».

В Boot Menu обираємо:

 • Назву флешки без «UEFI», якщо маємо БІОС
 • Назву флешки + «UEFI» на початку, якщо у нас UEFI
як встановити віндовс 10 - зображення №2
ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10

У разі якщо ПК не бачить ваш USB накопичувач, перед тим як почати танці з бубном, спробуйте просто змінити USB порт. Бажано користуватися портами, що знаходяться безпосередньо на материнській платі (у випадку з системним блоком – вони на його задній частині).


Встановлення Windows 10

3 Завантажувальний екран.
Ми все зробили вірно: маємо завантажувальну флешку, яка стирчить у USB роз’ємі, та змусили ПК з неї завантажитись. Тоді ми побачимо повідомлення «Натисніть будь-яку клавішу, щоб завантажитись з USB». Це повідомлення зникне через декілька секунд, тому не баріться – тисніть що-небудь (наприклад «Пробіл»). Інакше комп’ютер почне завантажуватись з жорсткого (HDD) чи твердотілого (SSD) диску.

як встановити віндовс 10 - зображення №4

Декілька секунд дивимось на логотип Windows 10

як встановити віндовс 10
ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10

4 Програма інсталяції Windows.

Перед нами, нарешті, інсталяційне меню.
Спочатку все просто:

 • Обираємо мову, формат часу та розкладку клавіатури → «Далі»
 • Тиснемо «Інсталювати»
 • Вводимо ліцензійний ключ, якщо він звісно є, якщо нема – знизу є кнопка «У мене немає ключа продукту» – клікаємо на неї.

 • Далі обираємо редакцію операційної системи, яку потрібно інсталювати. Якщо ви власник ліцензійного ключа, то встановлювати потрібно ту редакцію, з якою ви його придбали. В іншому випадку маю дві рекомендації:
  1. Комп’ютер потрібен для інтернет-серфінгу, перегляду кіно, роботи з документами та запуску ігор – обираємо Windows HOME (займатиме менше місця та швидше встановиться)
  2. Якщо для складніших завдань або ви маєте сумніви – Windows PRO
Порівняльна таблиця редакцій Windows 10
як встановити віндовс 10 - зображення №13
ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10

 • Читаємо умови або ні, ставимо прапорець навпроти «Я приймаю умови ліцензії» → «Далі»
 • Який тип інсталяції слід використати?
  Оскільки ми робимо чисту інсталяцію, про що я писав у пункті №2, то обираємо друге – «Повну інсталяцію» або «Настроювана: інсталяція лише Windows (вибіркова)»

Куди слід інсталювати Windows?

5 Вже складніше. Саме в цьому меню ми будемо створювати, редагувати та видаляти розділи жорсткого диска.

Якщо до цього жорсткий чи твердотілий диск НЕ РОЗБИВАВСЯ на розділи (це розділи “C:” “D:” “E:” і т.д.), то у вас буде вільне місце на диску з якого, власне, й потрібно виділити місце.

як встановити віндовс 10 - зображення №21
ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10

Якщо стисло, то нам потрібно:

 • Виділити вільне місце → натиснути «Створити»
 • Вказати розмір майбутнього розділу в мегабайтах (1 ГБ = 1024 МБ)
 • Натиснути «Застосувати».
  Тут нас попередять, що система, для правильної роботи, створить додаткові розділи, а точніше два (один 100 Мб, інший 16 Мб).
 • Обрати розділ, на якому буде операційна система → «Далі»

Якщо ж диск БУВ РОЗБИТИЙ – необхідно видалити ті розділи, обсяг яких потрібно перерозподілити. Або обрати для інсталяції існуючий розділ, де була операційна система, щоб не видалити дані на інших розділах.

Спеціально на всі випадки в мене є чудова стаття → «Як розбити диск для Window» (вона підходить для Windows 7, 8, 10). Тож, якщо не бажаєте наробити собі клопотів – краще ознайомтесь.


Інсталяція Windows

6 Ми в усьому розібрались, створили розділ для операційної, натиснули далі. Саме з цього моменту інсталяційна програма почала встановлювати Windows на ваш ПК. Це займе певний час, залежно від потужності вашого пристрою, але не більше 30 хвилин.

як встановити віндовс 10 - зображення №31
ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10

Після завершення розпакування, копіювання та інсталяції файлів ваш персональний комп’ютер почне перезавантаження.

Увага! Якщо раптом з’явиться ось це повідомлення «Press any key to boot from USB…» – НІЧОГО НЕ НАТИСКАЙТЕ!!! Інакше знов потрапите до інсталяційного меню.

як встановити віндовс 10 - зображення №4
НІЧОГО НЕ НАТИСКАТИ!!!

Але у нас все гаразд і ми продовжуємо дивитись у чорний екран 🙂

як встановити віндовс 10 - зображення №35
ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10

Зараз проходить підготовка різних апаратних пристроїв, розгортання файлів, встановлення драйверів та багато іншого. Просто чекаємо.


Мова

7 В налаштуваннях мови обираємо:

 • Мову операційної системи → обов’язково солов’їну → тиснемо «Так»
 • Мову розкладки (будуть українська та англійська – мова за замовчуванням) → «Так»
 • Чи бажаєте ще котрусь, не солов’їну? Якщо так → «Додати розкладку», ні → «Пропустити»

Знову чекаємо.


Обліковий запис

8 Налаштувати для організації? Я так розумію, що більшість тих, хто читає цю статтю, й гадки не мають, що це. Як і я 🙂

Жартую. Я впевнений, що ви ставите Windows для власного використання, тому робимо наступне:

 • Обираємо «Налаштувати для особистого використання» → тиснемо «Далі»
 • Додаємо обліковий запис:
  • Якщо у вас є обліковий запис Microsoft → увійдіть, заповнивши поле → натисніть «Далі». Я не буду розписувати його плюси та мінуси (можливо в іншій статті), а зараз нам потрібен наступний пункт ↓.
  • Якщо нема від Майкрософт – створюємо локальний обліковий запис → тиснемо «Автономний обліковий запис»
Що таке обліковий запис Microsoft?

Обліковий запис Microsoft – сервіс ідентифікації та авторизації в мережевих сервісах Microsoft, таких як OneDrive, Office365, Bing, Outlook, Skype, Xbox Live, MSN, Microsoft Store. Починаючи з Windows 8 користувач може використовувати для входу в Windows обліковий запис Microsoft замість локального облікового запису.

Якщо нема кнопки «Автономний обліковий запис»

Якщо напис «Автономний обліковий запис» відсутній, а це цілком може бути в деяких версіях Windows 10 (Microsoft так ненав’язливо підказує, як нам користуватись особистим комп’ютером) – вимкніть інтернет (від’єднайте мережевий дріт чи вимкніть WiFi роутер) та натисніть стрілочку повернутись (зверху ліворуч), щоб почати знову. Можливо доведеться натиснути декілька разів.

Раптом через стрілочку не вийшло, то підемо радикальнішим шляхом. Вимикаємо ПК, натиснувши й утримуючи кнопку живлення, та знову запускаємо з вимкненим інтернетом. Будьте уважні – не завантажтеся знову з флешки.

Це не бажаний крок, але не хвилюйтеся: комп’ютер продовжить інсталяцію і ви знову потрапите до пункту 7 цієї інструкції – вибору мови.

Але тепер, коли інтернет вимкнено, ми можемо створити локальний обліковий запис.


Після вибору автономного облікового запису, Microsoft, знову ненав’язливо, перепитає нас: а може, усе-таки, ми оберемо обліковий запис від Майкрософт? На що ми гордо відповідаємо – ні! І тиснемо «Обмежені можливості», знизу ліворуч.

як встановити віндовс 10 - зображення №51
ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10

Служби

9 На цьому етапі Майкрософт дає нам можливість “керувати” конфіденційністю нашого пристрою. Ви можете перечитати кожен пункт та вибрати, котру зі служб залишити увімкненою, а котру ні – там все просто.

Але особисто я рекомендую вимкнути все, як на скрінах нижче. Тільки ви ж не думаєте, що це всі служби в операційній системі, які за нами стежать? Ну, от і я також так не думаю.

Тиснемо «Прийняти» – йдемо далі.


Журнал дій. Якщо ви будете під’єднувати до комп’ютера Андроїд-смартфон → тиснемо «Так». Не збираєтесь → «Ні». В любому випадку всі ці налаштування можна змінити пізніше.

як встановити віндовс 10 - зображення №57
ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 10

Лишилось кілька хвилин, під час яких операційна система автоматично налаштовується.

як встановити віндовс 10 - зображення №59

Завершення

На цьому все. Перед нами робочий стіл операційної системи Windows 10. Ми досягли мети.

як встановити віндовс 10 - зображення №61

Сподіваюсь моя робота принесла вам користь. Якщо є зауваження чи питання – дайте знати в коментарях.

Vlad Zima

Залишити відповідь