Ви зараз переглядаєте ЯК ЗАПИСАТИ ВІНДОВС 7 НА ФЛЕШКУ

Технології не стоять на місці. Програмне забезбечення постійно оновлюється, виходять нові операційні системи (ось незабаром й реліз Windows 10X відбудеться). Але Windows 7 і досі користується попитом. І, саме в зв’язку з тим самим розвитком, встановлення цієї операційної системи набуло певних складностей, пов’язаних із структурою розділів GPT та MBR, чи завантаженням UEFI та Legacy. На додаток, в наш час все рідше зустрінеш DVD чи CD або привід для них. Тому завантажувальна флешка Windows 7, правильно створена, сьогодні буде більш актуальна ніж раніше.

В цій статті зібрано декілька способів, як скачати віндовс 7 на флешку. Для цього знадобляться USB накопичувач, не менш ніж на 4 ГБ (дивлячись який ISO-образ) та образ Windows 7 ISO. Якщо образ є – чудово. Образу нема, але є ліцензійний ключ: перейдіть за посиланням на офіційний сайт, введіть ключ та завантажте. Або можете скористатись іншим методом та завантажити образ через торрент: одні з кращих збірок Windows 7 та чисті образи.

Зверніть увагу, що перед тим, як записати завантажувальну флешку, потрібно знати певні характеристики вашої системи, такі як: БІОС чи UEFI інтерфейс у вашої материнської плати та яка струтура розділів вашого жорсткого диску, MBR чи GPT. Про те, як визначитись з цими параметрами та як встановити Windows із флешки правильно – за цим посиланням.

Записати Windows 7 на флешку або, як ще кажуть, скачати Віндовс 7 на флешку


Як записати Віндовс 7 на флешку за допомогою Rufus

Rufus – одна з найпопулярніших безкоштовних програм для створення завантажувальних USB накопичувачів, повністю українською мовою, яка допоможе зробити інсталяційну завантажувальну флешку Windows 7.

Програма не потребує встановлення, достатньо завантажити та запустити.

Порядок дій в програмі дуже простий:

  1. Обираємо флешку на яку будемо записувати Windows7
  2. Натиснувши кнопку «Обрати» вказуємо шлях до образу ISO Windows 7.
  3. Обираємо схему розділів диска (MBR для Legacy і GPT для UEFI).
  4. Інші параметри в загальному випадку міняти не слід, достатньо просто натиснути кнопку «Старт» для початку запису накопичувача. Наявні дані з флешки будуть видалені.
віндовс 7 на флешку - зображення №2

Детальніше про те, як записати Віндовс на флешку через RUFUS та де її скачати за цим посиланням.


Як записати Віндовс 7 на флешку за допомогою офіційної утиліти Windows USB/DVD Download Tool

Безкоштовна утиліта для запису завантажувальної флешки чи DVD диску, котру Майкрософт представила через деякий час після виходу ОС Windows 7.

Програма доступна й сьогодні, але враховуйте, що підійде вона тільки для встановлення в режимі Legacy на диск MBR (якщо ви не знаєте, що це таке, то, якщо коротко: старі комп’ютери й ноутбуки використовували тільки такий режим, сучасні за замовчуванням використовують завантаження UEFI та диски GPT, який можна перемкнути на старий режим) Детально про встановлення з різними режимами читайте за посиланням→.

Завантажуємо та встановлюємо “Windows USB/DVD Download Tool”

Переходимо за посиланням → Windows USB/DVD Download Tool (офіційний сайт) → тиснемо “Download” → вибираємо пакет з англійською мовою (-en-, або ту, яка вам ближче) → кнопка “Next” → почнеться завантаження → Зберігаємо й переходимо до встановлення.


Відкриваємо завантажений файл та тиснемо → “Next” → “Install” → “Finish“. На робочому столі з’явиться ярлик для запуску утиліти. Як бачите, простіше нікуди.


Порядок створення завантажувальної флешки Windows 7 в утиліті складається з наступних кроків:

1. Запустіть Windows 7 USB/DVD Download Tool, натисніть кнопку Browse та вкажіть шлях до образу ISO з Windows 7. Далі “Next

Windows USB/DVD Download Tool

2. На наступному кроці вибираємо флешку на котру буде записуватись Windows 7 → тиснемо “Usb device” → вибираємо накопичувач → починаємо копіювання кнопкою “Begin copying“. Вас попередять, що всі дані будуть видалені → погоджуйтесь.


3. Ви отримаєте попередження, що для продовження потрібне очищення та запит на стирання контенту з пристрою. Погоджуємось → “Erase USB Divise” → у новому вікні знов погоджуємось з тим, що всі дані будуть видаленні → “Так”.

Все. Запис пішов.

віндовс 7 на флешку - зображення №25

Як записати Віндовс 7 на флешку без програм

Також ви можете створити завантажувальну флешку Windows 7 без використання будь-яких сторонніх програм.

Флешка для завантаження в режимі UEFI та встановлення на GPT диск.

  1. Відформатуйте флешку в FAT32 засобами системи.
  2. Змонтуйте образ Windows 7 або відкрийте його архіватором.
  3. Скопіюйте всі файли з образу на вашу флешку. В образі обов’язково має бути присутня папка EFI.

Після такого простого копіювання накопичувач буде успішно завантажуватися в режимі UEFI при відключеному Secure Boot.

Флешка для завантаження в режимі Legacy та встановлення на MBR диск.

Запустіть командний рядок від імені адміністратора (натисніть “Win+R” → у з’явившийся рядок “Виконати” введіть “cmd” → затисніть комбінацію клавіш “Ctrl+Shift” та натисніть Enter).

віндовс 7 на флешку

В командний рядок введіть команду DISKPART, в результаті ви побачите запрошення для введення команд DISKPART. Один по одному введіть наступні команди:

 list disk (зверніть увагу на номер, який відповідає Вашій флешці)
 select disk номер-флешки-з-попередньої-команди
 clean (Це видалить всі існуючі розділи та дані на флешці)
 create partition primary
 select partition 1
 active
 format FS = NTFS quick
 assign
 exit

Ми закінчили підготовку флешки до перетворення її в завантажувальну. Змонтуйте образ Windows 7 в системі або вставте диск з дистрибутивом ОС. Далі введіть у командному рядку команду:

CHDIR X:\boot 

Замість “X” вкажіть літеру диска з дистрибутивом Windows 7 або підключеного образу ISO. Далі введіть:

bootsect /nt60 Y: 

Замінивши “Y” на літеру флешки. Ну і остання команда, яка скопіює всі потрібні файли для установки Windows 7:

XCOPY X:\*.* Y:\ /E /F /H

Як ви здогадались, у наведеній команді – “X” замінити на літеру диска з дистрибутивом операційної системи, а “Y” – на літеру USB накопичувача. Процес копіювання файлів може зайняти тривалий час, але в кінці ви отримаєте працюючу завантажувальну флешку Windows 7.


Залишити відповідь