Одна з найпопулярніших програм для створення завантажувальних флешок – Rufus. За допомогою неї можна легко записати завантажувальну флешку Windows 10, 8 та Windows 7, різні версії Linux, а також різноманітні Live CD, котра підтримує завантаження UEFI або Legacy та встановлення на GPT або MBR диск.
У цій статті докладно про можливості та показано приклад як записати віндовс на флешку через Rufus, в якому за допомогою Rufus буде створена завантажувальна флешка Windows та деякі додаткові нюанси, які можуть бути корисні користувачам.
Як записати Віндовс на флешку через Rufus
Перш за все вам знадобиться образ ISO (з Windows, можете завантажити звідси) та накопичувач, на який проводитиметься запис. Будьте уважні: всі наявні на накопичувачі дані в процесі будуть видалені. Та, звісно ж, сама програма Rufus. Офіційна сторінка, де можна завантажити останню версію (програма є безкоштовною).
1. Після запуску Rufus, в полі «Пристрій» виберіть накопичувач (флешку), на який будемо записувати Windows (вона в мене одна, тому ніякого вибору).
2. Натисніть кнопку «Обрати» та вкажіть образ ISO з Windows (можете записати прямо з DVD диска, якщо маєте такий).
3. В полі «Параметри образу» за замовчуванням стоїть стандартне встановлення Віндовс, що й потрібно для створення завантажувальної флешки.
Але ви можете вибрати Windows To Go – це створить накопичувач, з якого відбудеться не встановлення операційної системи, а віртульний запуск ОС.
4. В полі «Схема розділу» виберіть схему розділу цільового диску (на який буде встановлюватися система) – MBR (для систем з Legacy/CSM завантаженням) або GPT (для систем UEFI). Налаштування в розділі «Цільова система» переключаться автоматично.
Щоб розібратись із цим детальніше рекомендую до ознайомлення:
→ MBR та GPT: відмінності структур розділів дисків та як їх перетворити
→ Як встановити Windows через BIOS та UEFI на комп’ютер з MBR та GPT дисками.
5. У розділі «Параметри форматування» при бажанні вкажіть мітку тому (як буде називатись флешка).
6. Ви можете вказати файлову систему для завантажувальної флешки, в тому числі можливе використання NTFS для флешки UEFI, проте в цьому випадку для того, щоб комп’ютер завантажився з неї буде потрібно відключити Secure Boot.
7. Після цього можна натиснути «Почати».
8. Потрібно підтвердити, що ви розумієте, що дані з флешки будуть видалені, а потім дочекатися завершення копіювання файлів з образу на USB накопичувач.
9. По завершенні процесу натисніть кнопку «Закрити», щоб вийти з Rufus.
Можливі помилки в Rufus при створенні завантажувальної флешки:
0x00000005 – з якоїсь причини, через антивірусну програму, контрольованого доступу до папок або інших зовнішніх факторів, Rufus заборонений доступ до накопичувача.
0x00000015 – відключено автоматичне підключення томів в Windows. Запустіть командний рядок від імені адміністратора, введіть команду mountvol /e і повторно під’єднайте флешку. Також помилка може статися під час з’єднання флешки через USB-хаб, заново підключіть безпосередньо до комп’ютера або ноутбука.