Свого часу RSS канали провернули велику революцію, але зараз їх популярність падає. До сих пір багато людей взагалі не знає, що таке RSS. Але ті хто користується мають перевагу: вони не обмежені в джерелах, як в каталогах, наприклад, RSS відмінно справляються з великим потоком інформації, в чому перевершують соцмережі.
Twitter і Facebook привчили багатьох користувачів стежити за новинами, але це не найкращий спосіб отримання і організації інформації. RSS-сервіси ще можуть дати фору всім.
Що таке RSS
RSS (англ. Really Simple Syndication – простий доступ до інформації, Rich Site Summary – багатий підсумок сайтів) – текстовий файл, що генерується з даними сайту або блогу, структурований у форматі XML (текстовий формат, призначений для зберігання структурованих даних). Різні програми агрегатори (читалки), за бажанням користувача збирають ці текстові файли на зазначених ресурсах, обробляють і представляють користувачеві в зручному для нього вигляді. Зручно для отримання стрічок новин, нових статей, відстеження змін в блогах і т. п.
Уявіть собі стрічку новин, яка складається з улюблених вами сайтів, розбиту по категоріях та налаштовану так, як вам потрібно.
RSS використовуються для короткого або повного анонсу статей. Мета проста: спростити відстеження оновлень вмісту сайту. Майже у кожного сайту є свій RSS-фід. Коли з’являється новий запис, він автоматично стає доступним в RSS.
В чому користь RSS
У більшості випадків текст спочатку з’являється в RSS-стрічках, потім вирушає в соціальні мережі. Для тих кому важливо оперативно отримувати новини – RSS незамінна річ.
У кожного є улюблені джерела, на які хочеться повертатися знову і знову. Вони регулярно оновлюються, і якщо їх багато, то втратити нову інформацію легко. Всі свіжі категорії збираються в одному місці і в зручному форматі. Більше не потрібно перевіряти десятки сайтів, досить підписатися на зведення цікавих ресурсів і бути на хвилі. Новини відзначаються як прочитані, якщо не встановити іншу позначку. Є угруповання за різними критеріями.
RSS підходить для тих джерел, де в меншій мірі потрібен відгук аудиторії: стрічка не підходить для коментування і лайків, читач тільки знайомиться з інформацією. Такими джерелами можуть бути новинні портали, бібліотечні новини, оновлення блогів.
Переваги та недоліки RSS
Велика економія вашого часу. Замість того, щоб відвідувати кожен цікавий вам сайт і дивитися, чи не з’явилося чого нового, ви натискаєте кнопочку в своїй читалці, і відразу дізнаєтеся про те, які сайти з вашого списку оновилися. Натискаєте на назву сайту в списку і отримуєте його стрічку.
RSS в корені міняє спосіб отримання потрібної інформації. Замість пошуку потрібної інформації все що вам потрібно саме приходить до вас.
RSS в більшій своїй частині не має реклами.
З RSS користувач сам вирішує на які видання підписатися і що читати. Але тут є і мінус – якщо додати велику кількість сайтів, можна потонути в новинах. Деякі видання створюють RSS-стрічки з різними категоріями, щоб користувачеві було зручніше стежити за новинами.
Як користуватись RSS
Існує декілька способів читання фідів, але в інтернеті не так багато безкоштовних і зручних RSS-сервісів. Один з таких – Feedly. Це безкоштовний сайт з додатками для популярних платформ, який прийшов на заміну закритому Google Reader. У ньому дуже багато функцій, про деякі з них далі.
Можливості безкоштовної версії Feedly:
- До 100 RSS-джерел.
- Збереження новини на дошках (до трьох дощок).
- Розширення для браузера і додатки для Android і iOS.
- Публікація новин в соціальних мережах.
- Поділ джерел за категоріями.
- Відображення новин у вигляді списку, журналу або карток.
Налаштування Feedly інтуїтивно зрозуміле, але є недолік – цей сервіс англомовний. Це легко виправити скориставшись функцією автоперекладу натиснувши правою клавішею миші на сторінці та вибрати переклад.
Розумної стрічки в Feedly і інших сервісах немає, тому RSS ще вчить відбирати тільки важливі джерела. Сайти можна розсортувати по теках і переглядати кожен окремо. Це зручніше, ніж стрічка, в якій зібрано все.
Feedly вміє приховувати статті за ключовими словами і повідомляти про нові записи, якщо це потрібно. Ці функції доступні за передплатою, але вони спрощують використання сервісу.