You are currently viewing ЯК ВСТАНОВИТИ ВІНДОВС 7

Покрокова інструкція для тих, хто хоче знати, як встановити Віндовс 7.

Як встановити Віндовс 7 з флешки


Завантажувальна флешка


1 Вам потрібна сама операційна система, а точніше → дистрибутив опраційної системи правильної архітектури – x86 чи x64 (для розрядів 32-біт та 64-біт відповідно).

Якщо коротко, то операційна система побудована на х86 (32-бітна) вам потрібна лише у випадку, якщо у вас старий комп’ютер чи ноутбук, на якому менше 4 ГБ оперативної пам’яті (більше 4 ГБ ОЗУ така ОС не побачить) та якщо ви не знайдете на нього драйверів, які мають розрядність 64-біт. У іншому ж випадку – тільки х64 (64-бітна).

x86 та x32 - одне й те ж саме?

x86 – це архітекура процесора, котра визначає набір мікрокоманд процесора. А число 32 – це розрядність процесора, котра визначає ширину його регістра, та правильно пишеться як “32-біт

В основному, архітектура x86 орієнтована на 32-бітну розрядність, а архітектура x64 – на 64-бітну. Але це не завжди так. Наприклад, існують 64-бітові процесори засновані на архітектурі x86 та 32-бітові, засновані на третій, зовсім інший архітектурі. Але це велика рідкість. Тому особисто для себе можна запам’ятати, що x86 відповідає 32 бітам, а x64 орієнтована на 64 біт.

До речі, якщо бажаєте мати Віндовс 7 на солов’їній, то чудова перекладена збірка ось тут → Windows 7 SP1 x86-x64 (11іn2) UKR


2 Створюємо завантажувальний носій. Якщо, звісно, ви ще не маєте такого з інсталяційним пакетом Windows 7.

Для цього знадобиться образ ОС, про який писалось в першому пункті та USB-флеш-накопичувач (у простонароді – флешка) об’ємом не менше 4 ГБ (в залежності від розміру образу), чи DVD диск (бажано DVD-RW). Самий правильний метод інсталяціїї операційної системи, був та залишається – це встановлення з DVD диску. Але прогрес не стоїть на місці та й кожного року все рідше можна зустріти комп’ютерний пристій з приводом для дисків. Тому пишіть на флешку 🙂 . Я рекомендую записувати за допомогою програми Rufus →.

Перед записом завантажувальної флешки потрібно обов’язково з’ясувати яку мікропрограму має ваша материнська плата (BIOS чи UEFI) та яка структура розділів диску (MBR чи GPT). В усьому цьому вам допоможе ця стаття → Як встановити Windows через BIOS та UEFI на комп’ютер з MBR та GPT дисками → вкрай рекомендую.


3 Завантажуємось із інсталяційного носія Windows 7.

Якщо вам потрібна справно працююча операційна система, без глюків та помилок, то потрібно робити “чисту” установку, з видаленням всіх даних з розділу на який буде відбуватись встановлення Windows 7 та його форматуванням (не забудьте зберегти важливі дані з цього розділу). Тому доведеться саме завантажити ваш комп’ютер з флешки.

Зробити це можна через Boot Menu (меню завантаження) натиснувши “гарячу клавішу”. Це можуть бути F8, F9, F11, F12 чи Esc. На ноутбуках можливо в комбінації з Fn. Також може бути механічна клавіша. Про все це та деякі нюанси читайте в статті “Як зайти в Boot Menu“.

Якщо комп’ютер чи ноутбук не бачить ваш USB накопичувач, перед тим як почати танці з бубном, спробуйте змінити USB порт. Бажано під’єднуватись до портів, що знаходяться безпосередньо на материнській платі (у випадку з ПК – вони на задній частині системного блоку).


Якщо ви все зробили вірно з усіма пунктами (розібрались з BIOS та UEFI, а також з MBR та GPT) та завантажились з флешки, то потрапите в інсталяційне меню Windows 7. Якщо ж ні, то знову рекомендую до ознайомлення → Як встановити Windows через BIOS та UEFI на комп’ютер з MBR та GPT дисками.


Встановлення Windows 7

Завантажувальний екран
В деяких випадках може з’явитися напис: “Натисніть будь-яку кнопку щоб завантажитись з флешки…” Або з DVD.

У вас буде обмежено часу, щоб натиснути, тому не баріться: клікаємо по клавіші “Space” (або “пробіл” в простонароді) щоб не промахнутись. І перше, що ви побачите коли почнеться завантаження з вашого носія, це черга темних екранів (скріни нижче).


4 Програма інсталяції Windows
Ми потрапили в меню інсталяції (нарешті). Тут все просто.

Вибираємо мову, формат часу та грошової одиниці, та розкладку клавіатури → натискаємо “Далі” (1-й скрін). Тиснемо “Інсталювати” (2-й скрін). Погоджуємось з умовами ліцензійної угоди поставивши галочку → тиснемо “Далі” (3-Й скрін).


У випадку, якщо завантажувальна флешка створювалась на основі збірки різних редакцій, що входять в ISO образ Windows 7, то вам буде запропоновано вибрати котру з цих самих редакцій ви бажаєте встановити. Я рекомендую, всупереч загальній думці, встановлювати “Windows 7 Домашня Преміум” (англ. “Windows 7 Home Premium”, рос. “Windows 7 Домашняя Расширеная”) або Домашня Початкова (Home Basic), а не Професійна чи Ультра. Вона швидше встановиться та краще працюватиме. Для домашнього використання ті функції, котрі відсутні в редакції Домашня Преміум вам не знадобляться. А якщо ви про них взагалі не знаєте, то вони вам точно не треба. Про відмінності редакцій на Вікіпедії.


5 Встановлення Windows
Далі виберіть → “Повна інсталяція” (Полная установка), так як ми робимо чисту установку Windows 7 з видаленням всіх даних з розділу.

Цей варіант видалить все “сміття”, баги та віруси попередньої операційної системи. До того ж, якщо попередня ОС була не Windows Vista чи Windows 7, то це єдиний варіант.

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Як розбити жорсткий диск для Windows 7


Виберіть розділ для інсталяції Windows
Саме в цьому меню й можна створювати, редагувати та видаляти розділи жорсткого диска. Якщо до цього жорсткий диск не розбивався, буде запропонований один розділ. Якщо розбивався – необхідно видалити ті розділи, обсяг яких потрібно перерозподілити.

Для того, щоб налаштувати розділи на жорсткому диску, натисніть відповідне посилання внизу їх списку → “Налаштування диску“.

Як встановити Віндовс 7 з флешки
Як встановити Віндовс 7 з флешки

Розглянемо три варіанта подій (А, Б та В). Варіант А потрібно розглядати лише у випадку коли ви встановлюєте той самий дистрибутив операційної системи, що й був у вас встановлений. Якщо ж ви встановлюєте Віндовс відмінну від попередньої, то до розгляду варіанти Б та В.


А. Варінт перший. Підходить в тому випадку, якщо ви встановлюєте ту ж саму операційну систему, яка у вас і була.

Умова: до цього у вас було два чи більше розділів (розділ “С” з операційною системою та розділи файлосховища: D, E, F та ін.) і ви бажаєте встановити Віндовс 7 на той самий “диск С:“, а на інших дисках зберегти дані, то:

Форматувати розділ Windows 7

Виділіть розділ, який ви хочете відформатувати → натисніть “Форматувати“. Зверніть увагу, що ця процедура зформує нову структуру доступу до даних і ви втратите інформацію на цьому розділі.

Як встановити Віндовс 7 з флешки
Як встановити Віндовс 7 з флешки

Б. Варіант другий.

Умова: до цього у вас було два чи більше розділів (розділ “С” з операційною системою та розділи файлосховища: D, E, F та ін.) і ви бажаєте встановити Віндовс 7 на той самий “диск С:” або розбити його на декілька частин, а на інших дисках зберегти дані, то:

Видалити розділ Windows 7

Виділяємо розділ на який будемо ставити систему, в нашому випадку “розділ 2 (С:)” → тиснемо “Видалити“. Будьте уважні, після цієї дії всі дані на диску С видаляться. Також видаляємо розділ 1, зарезервований системою (розділ для відновлення операційної системи): ми створимо новий.

Як встановити Віндовс 7 з флешки

З’явиться попередження про те, що якщо видалити цей розділ, то всі збережені на ньому дані будуть втрачені → тиснемо “ОК

Як встановити Віндовс 7 - зображення №24

Всі видалені розділи (два або більше) повинні об’єднатися в одне “незайняте місце на диску 0”, як зображено на скріншоті нижче. Виділяємо це місце → тиснемо “Створити“.

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Буде запропоновано зазначити розмір розділу в мегабайтах, який ми бажаємо створити.

Як встановити Віндовс 7 - зображення №27

Скільки ж пам’яті виділити?

В офіційних системних вимогах для встановлення Windows 7 зазначено 16 ГБ (для 32-розрядної версії) або 20 ГБ (для 64-розрядної версії) вільного місця на жорсткому диску. Особисто я рекомендую створювати розділ не менше 50 ГБ, так як там будуть зберігатись не лише системні файли. Але й більше 100 ГБ не потрібно, якщо основним файлосховищем виступатиме другий розділ. Відштовхуйтесь від ваших потреб та ресурсу накопичувача.

Якщо ви бажаєте розділити незайняте місце на два чи більше розділів, то для підрахунку потрібно бажаний розмір в гігабайтах помножити на 1024 (наприклад, 50 ГБ множимо на 1024, маємо 51200 мегабайтів).

Але в нашому випадку ми лишаємо розмір таким, яким він був. Тиснемо → “Застосувати” (Применить).

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Для коректної роботи Windows 7 необхідно створити прихований розділ об’ємом 100 Мб з файлами завантаження.

Тому на пропозицію “Щоб забезпечити коректну роботу всіх своїх можливостей, Windows може створити додаткові розділи для системних файлів” тиснемо → “ОК“.

Як встановити Віндовс 7 - зображення №30

Вийшло те ж, що й було, але з чистим розділом №2 та новоствореним розділом №1 зарезервованим системою.

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Якщо ми розділяємо незайняте місце на декілька частин, то створення наступних розділів нічим не відрізняється: виділити незайняте місце → “Створити” → “Застосувати“. Вуаля! Єдина відмінність: для того, щоб система бачила ваші новостворені розділи – їх потрібно форматувати, окрім основного, на який буде встановлено Віндовс та зарезервованого системою (та, звісно ж, окрім розділу файлосховища, який виступає в нас як “диск D”).


В. Варіант третій.

Умова: у вас чистий жорсткий чи твердотілий диск або ви бажаєте видалити всі дані та перерозподілити об’єм та розділи, то:

Якщо на вашому накопичувачі було декілька розділів – видаляємо їх: виділяємо кожен розділ по черзі → “Видалити” → на попередженя тиснемо “ОК

Як встановити Віндовс 7 - зображення №37

І так доки не залишиться один рядок незайнятого місця на диску 0. Далі по накатаній (як у варіанті “Б“):
виділити незайняте місце на диску 0 → натиснути “Створити” → зазначити об’єм розділу в мегабайтах (1 ГБ = 1024 МБ) → “Застосувати“.

Як встановити Віндовс 7 - зображення №39

При створені першого розділу програма автоматично додасть прихований зарезервований системою розділ та повідомить вас про це → тиснемо “ОК“. Кожен новий розділ, окрім зарезервованого та основного (на якому буде Віндовс) – форматуємо.

Можете зробити лише один розділ з усього незайнятого місця, якщо маєте малий об’єм накопичувача.


Коли вже все готово → виділяємо розділ на котрий потрібно встановити Windows 7 → тиснемо”Далі”

Як встановити Віндовс 7 - зображення №41

Далі відбувається розпакування файлів віндовс та інсталяція операційної системи. Цей процес займає 8-15 хвилин, в залежності від потужності вашого комп’ютера.

Після цього комп’ютер почне перезавантажуватись. Якщо у вас в БІОСі був виставлений пріоритет завантаження з флешки, то знову з’явиться повідомлення “Натисніть будь-яку кнопку щоб завантажитись з флешки…” Ні в якому разі не натискайте клавіші. Пропустіть це повідомлення, інакше ви знову почнете інсталяцію операційної системи.

Як встановити Windows
Не натискати!!!

Завантажувальний екран з логотипом Windows 7 та закінчення інсталяції, після чого ваш комп’ютер знову перезавантажиться. Якщо під час цього монітор блимне чи взагалі погасне на декілька секунд, то нічого страшного – це встановлюються драйвери. Ця процедура в середньому триває 5 хвилин.

Як встановити Віндовс 7 - зображення №48

На цьому інсталяція завершена. Далі потрібно налаштувати вашу ОС.

Налаштування Windows 7

6 Налаштування Windows

Після підготовки до налаштування потрібно створити власний обліковий запис та дати назву вашому комп’юнету. Це бажано зробити латинськими літерами для уникнення деяких проблем в майбутньому.


Вводимо ім’я → Користувач “Name” → Комп’ютер “Name-PC” → тиснемо “Далі”

Як встановити Віндовс 7 - зображення №58

Якщо бажаєте, введіть пароль на вхід до вашого облікового запису. Якщо ні → тиснемо “Далі”

Як встановити Віндовс 7 - зображення №60

Далі потрібно вказати ліцензійний ключ до вашої редакції Віндовс. Натиснувши “Пропустити” ви зможете активувати операційну пізніше.

Як встановити Віндовс 7 - зображення №62

В наступному вікні нам пропонують допомогти автоматично захистити ваш ПК та покращити Віндовс. Рекомендую, для кращої швидкодії та економії місця на накопичувачі, відкласти це рішення. Тим більш, що Microsoft припинили підтримку Windows 7. Завантажуйте останні релізи Віндовс і буде вам щастя.

Як встановити Віндовс 7 - зображення №64

Налаштуйте часовий пояс, дату та час.

Як встановити Віндовс 7 - зображення №66

І останнє – виберіть мережу, в якій ви працюєте. Якщо ви не знаєте чим вони відрізняються, то рекомендую обрати загальну мережу (общественная сеть) для більшої безпеки.

Як встановити Віндовс 7 - зображення №68

На цьому все. Вітаю!

Як встановити Віндовс 7 - зображення №70

Сподіваюсь моя стаття була корисною і тепер ви знаєте як встановити Віндовс 7.

Vlad Zima

Залишити відповідь