Всі знають, що таке карти SD і microSD. Але не кожному відомі тонкощі їх експлуатації. Ми розглянемо цікаві факти про карти пам’яті та розвінчаємо міфи. Тільки цур: все це актуально для карт від перевірених виробників, а не від китайських ноунеймів.
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАРТИ ПАМ’ЯТІ
Карта пам’яті в наші дні стала самим звичайним і незамінним пристроєм для збереження фотографій, музики, відео, ігор і безлічі іншого. Мало кому відомо, що такий простий виріб має масу цікавих особливостей, які додавалися в міру часу.
Винахід 1990-х спочатку був військовою розробкою. Простому люду штучка була не по кишені, та й була відсутня необхідність їх використання на той момент. Зараз, коли навіть у школяра є кілька гаджетів в кишені, річ дуже затребувана. А так як на карти пам’яті ціна стала доступною, то придбати їх може кожен і застосовувати в телефонах, фотоапаратах, комп’ютерах, відеореєстраторах – та де тільки можна.
Основні переваги сучасних розробок – ними просто користуватися і вони не вимагають енергії. Завдяки вбудованому модулю, інформація залишається неушкодженою, навіть якщо витягнути пристрій з апарату, і може зберігатися протягом довгих років, залишаючись незмінною.
Файли, що зберігаються мініатюрною платівкою, можуть відкриватися необмежену кількість разів, але записувати нові можна близько мільйона. Цього достатньо, щоб користуватися апаратом протягом тисячі років, записуючи щось кожен день з подальшим форматуванням. Таке можливо в теорії, в реальності багато чого залежить від якості використаних при створенні матеріалів. Не купуйте продукцію сумнівних компаній, щоб не потрапити в ситуацію “Скупий платить двічі”.
ТОП-5 МІФІВ
КАРТИ ПАМ’ЯТІ ЧУТЛИВІ ТА ЛАМКІ
«Ну звичайно, вони ж такі маленькі». Інших логічних пояснень цього міфу немає. Карти розраховані на експлуатацію в діапазоні від -25 до +85 градусів Цельсія. Вони легко перенесуть наші морози, збережуть експлуатаційні характеристики під час відпустки в Єгипті. Мало того: носій стійкий до рентгенівського випромінювання, спокійно переносить контакт з водою. Якщо карта впала в воду – досить просто її просушити. Так що єдине, від чого потрібно берегти носій – це від сильних механічних впливів.
УСТАНОВКА МІСТКОЇ КАРТИ ПРОВОКУЄ «ГАЛЬМА» У СМАРТФОНА
Джерело цього міфа – попереднє покоління карт microSD, які дійсно поступалися по швидкості передачі даних вбудованій пам’яті. Якщо використовувати носії стандарту А2 (Application Performance Class 2), ніяких «гальм» не буде. Можна сміливо вибирати носій в якості основного джерела пам’яті, встановлювати на ньому програми та ігри. Це актуально не тільки для смартфонів, але й для інших пристроїв з будь-якою операційною системою.
ЄМНІСТЬ ПАМ’ЯТІ – ГОЛОВНИЙ КРИТЕРІЙ НОСІЯ
З точки зору пересічного користувача – все логічно. Хочеться за свої гроші купити максимум пам’яті. Але більш правильно – вибирати відповідний обсяг, а також клас карти. Грубо кажучи, носій для смартфона не завжди буде підходить до дзеркальних фотокамер. Має значення специфіка пристрою. Тому шукайте інформацію про те, які карти пам’яті рекомендує використовувати виробник вашого гаджета. Головне, перед тим як обзавестися покупкою, визначитися, якими якостями мініатюрна пластинка повинна володіти, щоб стати вірним і надійним помічником. Тут важливо врахувати кожен момент: оптимальний розмір, потрібний обсяг, задана виробником швидкість запису.
БУДЬ-ЯКА КАРТА ПАМ’ЯТІ СУМІСНА З БУДЬ-ЯКИМ ПРИСТРОЄМ
По-перше, існує декілька форм-факторів карт пам’яті, які відрізняються формою та розміром. Ви ж не будете сперечатись, що в роз’єм для карт microSD, габарити якої – 15 х 11 мм, можна втулити карту SD, розміром 32 х 24 мм. Хоча… Але працювати вона точно не буде.
По-друге, існує декілька поколінь карт пам’яті одного формату. На прикладі карт SecureDigital – це SD, SDHC та SDXC (тут детальніше). Ваш пристрій зворотньосумісний, Кожне нове покоління карт SD та microSD сумісно з попередніми. Тобто, в роз’єм для картки пам’яті SDXC можна вставити карту покоління SDHC, і вона буде працювати. А ось навпаки зробити не можна.
Крім того, у вашого пристрою може бути обмеження по об’єму пам’яті, який він може підпримувати.
КАРТУ ПАМ’ЯТІ МОЖНА ПЕРЕНЕСТИ НА РІЗНІ ГАДЖЕТИ
Якщо перенести носій з фотокамери на смартфон, немає ніяких гарантій, що карта буде працювати. І справа тут не в форматі. Кожен гаджет створює власне ПО для кешування і захисту даних. Через невідповідність ПО смартфон або не визначить носій з фотоапарата, або не зможе на нього нічого зберегти. А ще є ризик втрати даних. Так що краще не експериментувати, а купити для кожного пристрою окремий носій.
Читайте також →
КРАЩА КАРТА ПАМ’ЯТІ. РЕЙТИНГ КАРТ ПАМ’ЯТІ 2020 РОКУ
Якщо бажаєте краще розбиратись в картах пам’яті, то рекомендую до ознайомлення →
ЯК ВИБРАТИ КАРТУ ПАМ’ЯТІ ПРАВИЛЬНО. МАРКУВАННЯ SD CARD
або
ЯКУ КАРТУ ПАМ’ЯТІ ВИБРАТИ? НА ЩО СЛІД ЗВЕРТАТИ УВАГУ