Ви зараз переглядаєте Як розбити жорсткий диск для встановлення Windows

Меню інсталяції Windows «Виберіть розділ для інсталяції Windows»

Саме в цьому меню можна створювати, редагувати та видаляти розділи жорсткого диска. Якщо до цього жорсткий диск не розбивався, буде запропонований один розділ. Якщо розбивався – необхідно видалити ті розділи, обсяг яких потрібно перерозподілити.

Для того, щоб налаштувати розділи на жорсткому диску, натисніть відповідне посилання внизу їх списку → “Налаштування диску“.

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Розглянемо три варіанта подій (А, Б та В). Варіант А потрібно розглядати лише у випадку коли ви встановлюєте той самий дистрибутив операційної системи, що й був у вас встановлений. Якщо ж ви встановлюєте Віндовс відмінну від попередньої, то до розгляду варіанти Б та В.


А. Варінт перший.

Підходить в тому випадку, якщо ви встановлюєте ту ж саму операційну систему, яка у вас і була.

Умова: до цього у вас було два чи більше розділів (розділ “С” з операційною системою та розділи файлосховища: D, E, F та ін.) і ви бажаєте встановити Віндовс на той самий “диск С:“, а на інших дисках зберегти дані, то:

Форматувати розділ Windows

Виділіть розділ, який ви хочете відформатувати → натисніть “Форматувати“. Зверніть увагу, що ця процедура зформує нову структуру доступу до даних і ви втратите інформацію на цьому розділі.

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Б. Варіант другий.

Умова: до цього у вас було два чи більше розділів (розділ “С” з операційною системою та розділи файлосховища: D, E, F та ін.) і ви бажаєте встановити Віндовс на той самий “диск С:” або розбити його на декілька частин, а на інших дисках зберегти дані, то:

Видалити розділ Windows

Виділяємо розділ на який будемо ставити систему, в нашому випадку “розділ 2 (С:)” → тиснемо “Видалити“. Будьте уважні, після цієї дії всі дані на диску С видаляться. Також видаляємо розділ 1, зарезервований системою (розділ для відновлення операційної системи): ми створимо новий.

Як встановити Віндовс 7 з флешки

З’явиться попередження про те, що якщо видалити цей розділ, то всі збережені на ньому дані будуть втрачені → тиснемо “ОК

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Як-встановити-Віндовс-7_035-min.jpg

Всі видалені розділи (два або більше) повинні об’єднатися в одне “незайняте місце на диску 0”, як зображено на скріншоті нижче. Виділяємо це місце → тиснемо “Створити“.

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Буде запропоновано зазначити розмір розділу в мегабайтах, який ми бажаємо створити.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Як-встановити-Віндовс-7_023-min.jpg

Скільки ж пам’яті виділити?

В офіційних системних вимогах для встановлення Windows 7 та Windows 10 зазначено 16 ГБ (для 32-розрядної версії) або 20 ГБ (для 64-розрядної версії) вільного місця на жорсткому диску. Особисто я рекомендую створювати розділ не менше 50 ГБ, так як там будуть зберігатись не лише системні файли. Але й більше 100 ГБ не потрібно, якщо основним файлосховищем виступатиме другий розділ. Відштовхуйтесь від ваших потреб та ресурсу накопичувача.

Якщо ви бажаєте розділити незайняте місце на два чи більше розділів, то для підрахунку потрібно бажаний розмір в гігабайтах помножити на 1024 (наприклад, 50 ГБ множимо на 1024, маємо 51200 мегабайтів).

Але в нашому випадку ми лишаємо розмір таким, яким він був. Тиснемо → “Застосувати” (Применить).

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Для коректної роботи Windows необхідно створити прихований розділ об’ємом 100 Мб з файлами завантаження.

Тому на пропозицію “Щоб забезпечити коректну роботу всіх своїх можливостей, Windows може створити додаткові розділи для системних файлів” тиснемо → “ОК“.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Як-встановити-Віндовс-7_024-min.jpg

Вийшло те ж, що й було, але з чистим розділом №2 та новоствореним розділом №1 зарезервованим системою (100 Мб). У випадку з Windows 10 буде створено додатково розділ MSR (16 Мб).

Як встановити Віндовс 7 з флешки

Якщо ми розділяємо незайняте місце на декілька частин, то створення наступних розділів нічим не відрізняється: виділити незайняте місце → “Створити” → “Застосувати“. Вуаля! Єдина відмінність: для того, щоб система бачила ваші новостворені розділи – їх потрібно форматувати, окрім основного, на який буде встановлено Віндовс та зарезервованого системою (та, звісно ж, окрім розділу файлосховища, який виступає в нас як “диск D”).

Як розбити жорсткий диск - зображення №11

В. Варіант третій.

Умова: у вас чистий жорсткий чи твердотілий диск або ви бажаєте видалити всі дані та перерозподілити об’єм та розділи, то:

Якщо на вашому накопичувачі було декілька розділів – видаляємо їх: виділяємо кожен розділ по черзі → “Видалити” → на попередженя тиснемо “ОК

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Як-встановити-Віндовс-7_033-min-1.jpg

І так доки не залишиться один рядок незайнятого місця на диску 0. Далі по накатаній (як у варіанті “Б“):
виділити незайняте місце на диску 0 → натиснути “Створити” → зазначити об’єм розділу в мегабайтах (1 ГБ = 1024 МБ) → “Застосувати“.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Як-встановити-Віндовс-7_034-min.jpg

При створені першого розділу програма автоматично додасть прихований зарезервований системою розділ (у випадку з Windows 10 – два розділи, на 100 та 16 Мб) та повідомить вас про це → тиснемо “ОК“. Кожен новий розділ, окрім зарезервованого та основного (на якому буде Віндовс) – форматуємо.

Можете зробити лише один розділ з усього незайнятого місця, якщо маєте малий об’єм накопичувача.


Коли вже все готово → виділяємо розділ на котрий потрібно встановити Windows → тиснемо”Далі”

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Як-встановити-Віндовс-7_025-min.jpg

Залишити відповідь