You are currently viewing ЧОМУ ТЕЛЕГРАМ КРАЩИЙ МЕСЕНДЖЕР: 20 ПРИЧИН

Стовідсотково у вас є безліч друзів та знайомих, котрі й досі спілкуються в Messenger від Facebook, Вайбері чи Whatsapp, просто тому, що не хочуть пробувати нічого нового. Ця стаття в першу чергу для них. Поділіться нею з усіма своїми знайомими, яких, до цього часу, чомусь немає в Телеграмі. Тут буде описано цілих 20 причин, чому Телеграм – це кращий месенджер з тих, що існують.

За цим посиланням можете скачати Телеграм на ПК чи телефон →


Кросплатформність – доступний на всіх платформах.

У Телеграмі є програма під будь-яку потрібну платформу: iOS, Android, Windows, macOS, Linux і навіть ChromeOS. А для всіх інших є Веб-версія, в яку можна потрапити з будь-якого сучасного браузера. Також підтримуються розумні годинники від Apple, від Samsung і навіть страждальці на базі Wear OS.

ТЕЛЕГРАМ КРАЩИЙ МЕСЕНДЖЕР

Більш того, ви можете користуватися всіма цими платформами на необмеженій кількості пристроїв і всі вони будуть пречудово між собою синхронізуватися. До того ж, логінитися на новому пристрої дуже просто: вам не треба сканувати ніяких QR-кодів, а код підтвердження приходить в сам Telegram (тобто ви можете подивитися код з любого пристрою на якому вже логінились раніше)


Сторонні клієнти

Якщо з якоїсь причини вам не вистачає функціональності офіційних клієнтів Телеграма, ви завжди можете скористатися кастомними клієнтами від сторонніх розробників. По суті всі вони створені на основі вихідного коду Телеграма, але кожен з них має свої унікальні особливості та можливості. Наприклад:

  • Unigram має версію для x-box one;
  • BETTERGRAM існує для всіх доступних платформ і дозволяє закріпити аж до 50 чатів замість 5;
  • під мобільні платформи можна виділити Ketagram. Там дуже багаті можливості кастомізації, є вбудований перекладач і можна додати більш як троє акаунтів.

Найважливіше, що подібні клієнти безпечні. Їх розробники не мають доступу до кодів шифрування й використовують спеціальні протоколи Телеграму, котрі гарантують безпеку. І, до речі, про безпеку…


Безпека

Це ще одна причина по якій, на мій погляд, Telegram кращий. Для доступу до свого облікового запису можна налаштувати двоетапну авторизацію, а це значить, що зламати його буде набагато складніше, навіть якщо у зловмисника є доступ до всіх смс-кодів, котрі приходять до вас на телефон.

Всі дані, що передаються через Телеграм та всі дані, які вже зберігаються на серверах месенджера, шифруються. Telegram, за заявою засновників, нікому не передає ключі шифрування, в тому числі державним органам безпеки. Тому його, власне, так довго й банив Роскомнагляд.


ТЕЛЕГРАМ КРАЩИЙ МЕСЕНДЖЕР

Крім цього є можливість спілкуватися в секретних чатах: трафік в них не потрапляє на сервери Телеграму, а проходить безпосередньо між учасниками такого чату.

А ще, в секретних чатах можна відправити повідомлення з таймером самознищення. Для цього натисніть на іконку годинника, а таймер запуститься відповідно, коли одержувач прочитає повідомлення. Якщо трапилася якась біда й історію листування потрібно стерти, то це можна зробити, причому стерти можна не тільки свої повідомлення, а й повідомлення співрозмовника. Як тільки його пристрій під’єднається до інтернету – вони зникнуть, як ніби їх там і не було.


Швидкість та надійність

Як показує історія відносин Роскомнагляду й Телеграму, месенджер вкрай стійкий до будь-якого роду блокувань і працює “КРАЩЕ” автомату Калашникова, практично в будь-яких умовах. Telegram, на диво, невибагливий до якості з’єднання і цілком стерпно працює навіть на 2G, а з хорошим конектом месенджер просто літає – він один з найшвидших у світі.

Стабільність роботи теж цілком собі плюс Телеграму. На моїй пам’яті сервери падали лише кілька разів, та й то, ненадовго.


Зручний та простий в освоєнні

Дизайн клієнтів продуманий до дрібниць: є купа файних фішок на зразок архіву, тек або керування свайпами. Всі елементи інтерфейсу та налаштування нескладні й ненав’язливі. Робота з програмою побудована за принципом інтуїтивної взаємодії, так що на освоєння Телеграму, навіть у нового та недосвідченого користувача, не піде багато часу, не дивлячись на реально гігантську кількість можливостей.

ТЕЛЕГРАМ - зображення №16

Псевдонім користувача

Що робити якщо вам хочеться поспілкуватися з людиною в месенджері (бо це банально зручніше), але надавати йому свій номер, все-таки, не хочеться. Зазвичай це закінчується тим, що все ж доводиться давати свій номер. Але з Телеграм ситуація інша. Все тому, що в ньому присутня можливість вибрати собі унікальне ім’я користувача, “нікнейм” або псевдонім, який надалі можна використовувати як контактну інформацію, бо за допомогою нього люди зможуть знайти вас в пошуку. Зручно? Зручно. А чи безпечно? Думаю, що так, оскільки це дозволяє не роздавати свій номер наліво й направо, а псевдонім, в разі чого, змінюється буквально за дві секунди.

ТЕЛЕГРАМ - зображення №18

До речі, крім цього Нікнейм дозволяє вам згадати у великому чаті користувача, навіть якщо у вас немає його номера телефону. Зручна штука.


Підтримка декількох акаунтів

Telegram один з небагатьох сучасних месенджерів, котрі підтримують роботу з декількома обліковими записами в одній програмі. Згадайте Вайбер або Whatsapp – вони в цьому плані далеко позаду. Але постає логічне запитання: а для чого одній людині кілька акаунтів? Кілька акаунтів в Телеграм потрібно (щоб дивитися доросле відео і не спалитися. Жарт 🙂 ) щоб розділити нескінченний потік інформації з каналів та чатів і реально важливі повідомлення. Якщо, наприклад, є робочі та особисті акаунти – щоб одне не перетиналося з іншим.


Ніяких листівок та спаму

Я впевнений, що є якась бабуся, тітка чи ще хтось з родичів, хто регулярно вітає тебе листівками. От, і що з цим робити? Не забанити ж їх врешті-решт! В Телеграмі подібного спаму, з якихось причин, немає. Напевно, тому що й бабусь з дідусями там особливо й не буває.

ТЕЛЕГРАМ - зображення №20

Факт залишається фактом: в Телеграмі ніхто не дістає марними картинками. Звичайно крім друзів, які надсилають мемаси. Ну, а з іншим видом спаму активно борються розробники, не залишаючи нікого безкарним. Зазвичай, до речі, такий спам відбувається в чатах, де, відразу ж, люди які його відправили блокуються навічно.


Боти

Концепція ботів з’явилася задовго до Телеграма, але саме в ньому набула божевільної популярності та величезної функціональності. Тут є боти на будь-який смак: боти які знайдуть вам музику, книги або фільми; банківські боти; боти для замовлення їжі й таксі; боти, які переводять аудіоповідомлення в текст (це особливо корисно). Не в останню чергу така велика кількість пов’язана з тим, що створити бота зможе кожен. Для цього в Телеграмі є спеціальні конструктори, в яких без труднощів та особливих знань розбереться, ну, майже кожна людина.

ЧОМУ ТЕЛЕГРАМ КРАЩИЙ МЕСЕНДЖЕР

Бот, який перекладає аудіоповідомлення в текст за цим посиланням → https://t.me/voicybot
До речі, було б цікаво почитати, яких ботів використовуєте ви. Напишіть про це в коментарях.


Хмарне сховище

Ви ніколи не втратите історію свого листування завдяки тому, що Telegram – хмарний месенджер. Всі дані та всі повідомлення, за винятком, звичайно ж, секретних чатів, зберігаються в хмарі на серверах Telegram.

ТЕЛЕГРАМ - зображення №23

Хмарність дозволяє забезпечити дуже круту синхронізацію між усіма пристроями, тож ви не тільки бачите історію всіх листувань, ви можете почати писати повідомлення на одному пристрої, а закінчити на іншому. Якщо видалити програму чи купити новий телефон або перейти з iOS на Android, або назад – всі дані, всі повідомлення збережуться. В тому ж Whatsapp є резервне копіювання, але працює воно значно гірше, це вам скаже будь-яка людина, котра спробувала перейти на іншу мобільну операційну систему. До того ж, ці резервні копії небезпечні й зламували їх вже кілька разів.


Telegram – джерело інформації

В Telegram є безліч каналів, як підпільних та анонімних так і цілком авторитетних та відомих ЗМІ. Також тут практично немає цензури – це і добре, і погано. Добре, тому що завжди можна знайти правдиву інформацію. З іншого боку, в деяких новинних каналах без цензури твориться просто якийсь жах. Тому споживаючи будь-яку інформацію, взагалі в інтернеті, включаємо критичне мислення та підписуємося тільки на адекватні канали, такі як наш, наприклад. У нас цікавий та корисний контент на тему техніки та цифрових технологій. Цікавить? Вам сюди →

ТЕЛЕГРАМ - зображення №25

Telegram – платформа для блогу

Мені не відомий спосіб легше й швидше почати вести свій блог, ніж використовувати Telegram. Можна просто створити канал та публікувати туди фото, відео, аудіо контент і писати тексти. Якщо ж вам цього мало й ви хочете, щоб ваші пости бачили люди, які навіть не користуються Телеграмом, то у нього є свій сервіс для написання статей під назвою Телеграф (Telgraph). Він абсолютно безкоштовний. Використовувати його можна як окремо від месенджера, так і у зв’язці зі своїм каналом.

ТЕЛЕГРАМ - зображення №27

До того ж, посилання з Телеграфу в Телеграмі відкриваються просто неймовірно швидко. Все завдяки спеціальному вікну перегляду «quick view» яке максимально зручне для читання.


Інтеграція із сервісами

Telegram має повноцінну інтеграцію в сервіс IFTTT. Це сервіс, котрий пов’язує додатки між собою. Наприклад, вам приходить повідомлення на GMAIL і воно автоматично пересилається в Телеграм чи Twitter, чи куди завгодно (все залежить від фантазії). Якщо вам потрібна якась оптимізація чи прискорення певних процесів, то заходьте в IFTTT та дивіться, що там можна зробити. Як варіант, коли ви постите фото в Instagram – воно автоматично публікується в чаті Telegram каналу. Можливостей там дуже багато – нема сенсу перераховувати. Заходьте та дивіться самі.

ТЕЛЕГРАМ - зображення №29

Відкладені та беззвучні повідомлення

Це незамінні функції для тих людей, яким відправити повідомлення потрібно прямо зараз, але турбувати співрозмовника, начебто, теж недобре. По довгому натисненню на кнопку «відправити» ви зможете надіслати повідомлення без звуку. Воно з’явиться на екрані у вашого співрозмовника, але не буде його будити, якщо він спить або відволікати, якщо він сильно зайнятий. Відкладене повідомлення відправляється точно таким же способом: потрібно натиснути й утримувати кнопку «відправити», а потім вибрати «відправити пізніше». Тут же ви можете задати час та дату відправки й після того, як ви все зробите, відобразиться спеціальна кнопка в чаті (за допомогою неї можна, наприклад, видалити це заплановане повідомлення або відредагувати його).

ТЕЛЕГРАМ - зображення №31

До речі, за допомогою відкладених повідомлень можна створювати собі нагадування й приходити вони будуть на всі пристрої, на яких встановлено месенджер – це дуже зручно. Заходимо в збережені повідомлення, створюємо відкладене повідомлення на потрібну дату й час – вуаля, готово! І, до речі, коли вам приходить таке повідомлення – на ньому буде значок календаря, щоб ви розуміли, що це ви самі собі відправили відкладене повідомлення.


Зовнішній вигляд та кастомізація

Telegram дозволяє дуже тонко налаштувати зовнішній вигляд клієнта. Це не обмежується зміною фону, як у Вайбері чи Whatsapp. Telegram дозволяє змінювати все оформлення, а також ділитися темами, створювати їх та відправляти або навпаки – завантажувати й встановлювати. Між іншим, існує просто безліч каналів, де ці теми розміщуються.

ТЕЛЕГРАМ КРАЩИЙ МЕСЕНДЖЕР

Видалення та редагування повідомлень

У вас є можливість, як я вже зазначив, видалити (або повністю, або частково) історію повідомлень. І на їх місці не буде повідомлень з текстом «видалено», вони просто зникнуть. Також ви можете редагувати раніше відправлені повідомлення. Так, співрозмовник побачить, що вони були відредаговані, але не побачить той текст, який був раніше. Часом це просто незамінні функції.


Відмінний файлообмінник

В цьому відношенні відразу на думку спадають легендарні мемаси про skype, але, тим не менш, Telegram відмінно справляється з функцією не тільки передачі, але й практично нескінченного зберігання файлів, аж до двох гігабайтів. Для порівняння, в тому ж Whatsapp можна відправляти файли максимум в 16 мегабайт.

ТЕЛЕГРАМ - зображення №34

Крім того швидкість вивантаження та завантаження з Телеграму, як для безкоштовного сервісу, просто очманіти можна. І я цим регулярно користуюсь: часто кидаю якісь файли. І реально, дуже круто, що вони зберігаються необмежену кількість часу (можна знайти ті файли, які відправляв роки тому).


Джерело мультимедія

В Telegram можна знайти цілу купу різного контенту. Це можуть бути як авторські подкасти та музика з ліцензією «Creative Commons», яка нічого не порушує, так і цілком собі піратська музика, фільми, серіали або книги. Телеграм можна з легкістю пристосувати під музичний програвач. Каналів з музикою є просто тонна! Можна залити в сам месенджер кучу своїх треків та слухати їх. Те ж саме можна сказати й про фільми: є ряд популярних каналів де можна дивитися фільми та серіали або навіть завантажувати їх собі на пристрій. Додаємо до цього списку ще й книги та аудіокниги – отримуємо досить непоганий ресурс взагалі всього розважального, що тільки є.

Так! Не дуже легально. Я не заохочую піратство – піратство це дуже погано. Ай-ай-ай!


Фото-відео редактор

Мало хто знає, що крім купи інших можливостей Telegram володіє досить непоганим інструментарієм для обробки фото та відео. Фоторедактор вбудований в Telegram досить давно і, можливо, ви їм навіть користувалися. Це дуже зручно, щоб, наприклад, публікувати якісь фотографії в каналах і не витрачати ще більше часу на обробку в якихось інших програмах.

А ось відеоредактор додали порівняно недавно і ось вам короткий список можливостей, що можна зробити з відео:

  • нарізати відео по довжині;
  • кадрувати під будь-який розмір;
  • малювати прямо на відео або додавати стікери та текст;
  • є непогані можливості корекції, в тому числі за допомогою кривих.

Зберігати отримані відео можна від 240 до 1080p. Все це абсолютно безкоштовно, без встановлення додаткових програм, без водяних знаків або обмежень. Ви можете відредагувати фото або відео в месенджері та зберегти його на пристрої, щоб використовувати ще де-небудь.

До речі, якщо відправляти відео і при цьому вимкнути звук повідомлення – Telegram автоматично перетворить його в Гіфку. Такий собі лайфхак.


Стрімкий розвиток

Розробники весь час допилюють програму та додають купу дрібних фішок, щоб ставало зручніше користуватися – Telegram ніколи не стоїть на місці.

ТЕЛЕГРАМ - зображення №36

Але на впровадженні дрібних фішок розробники не зупиняються. Наприклад, зовсім недавно відбувся повномасштабний запуск відеодзвінків, єдиної функції, якої в Телеграму чомусь не було до літа 2020 року. Відеодзвінки приємно дивують: при не найкращому з’єднанні стабільність та якість дзвінка не гірше ніж у FaceTime (від Apple). І може це пов’язано з тим, що сервери Телеграму ще не настільки завантажені, як в інших сервісів, але факт залишається фактом.

Еволюція Телеграму →


Обов’язково надішліть цю статтю тим людям, які з тієї чи іншої причини все ще не використовують Telegram. А в коментарях пишіть, як ви використовуєте Телеграм. Можливо я пропустив якісь важливі можливості або круті фішки. Та й взагалі давайте ділитися користьняшками.

Підписуйтесь на наш Telegram канал.


Залишити відповідь