Ви зараз переглядаєте АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ – 5 КРАЩИХ СВІТУ

У цій статті про анонімні поштові сервіси я розповім вам про п’ять найнадійніших.

Аутсайдери в безпеці

Такі сервіси, як Gmail, Hotmail (Outlook) або Yahoo зручні у використанні, але чи захищають вони вашу конфіденційність? На жаль, відповідь – ні.

Yahoo розробив спеціальне програмне забезпечення для Агентства Національної Безпеки АНБ, щоб агентство могло таємно перевіряти електронні листи користувачів. Google, при судовому розгляді, визнав, що читає електронні листи користувачів. Ну, а з приводу Microsoft все ще гірше. Вони були настільки щедрі, що допомагали АНБ стежити за користувачами сервісів Hotmail, Skype і Outlook в рамках проекту PRISM.

Які критерії вибору надійної пошти?

Надійність визначається наступними чинниками:

 1. Захист пошти від злому та перехоплення третіми особами.
 2. Конфіденційність – захист інформації від самих розробників.
 3. Відмова розробників від співпраці зі спецслужбами.

Всі розглянуті в огляді сервіси відповідають всім перерахованим вище вимогам. Принаймні вони це стверджують.


ProtonMail

АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ
АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ – ProtonMail

Безкоштовна версія: є. Але з обмеженнями: відправка не більше 150 листів в день і обсяг поштової скриньки 500 МБ. Платні тарифи від € 5 до € 30 на місяць.

ProtonMail. Особисто я користуюся цим сервісом. Почнемо з пошти ProtonMail. Заснована в Швейцарії, захищена поштова служба ProtonMail знаходиться в топі мого списку, так як компанія вже має великий досвід та заслужила гарне ім’я в наданні безпечної платформи користувачам, особливо журналістам, зацікавленим у високому рівні конфіденційності.

ProtonMail використовує наскрізне шифрування, а це означає, що надіслані повідомлення будуть зашифровані, і тільки одержувач з секретними ключами дешифрування зможе відкрити та прочитати повідомлення.

Крім того компанія пропонує безкоштовний VPN-сервіс “Proton VPN” для платформ Android, iOS, MacOS та Windows для боротьби з цензурою в інтернеті, що дозволяє обійти обмеження та отримати доступ до заблокованих сайтів. Також ProtonMail надає перший в світі зашифрований менеджер контактів «ProtonMail Contacts», метою якого є захист призначених для користувача даних за допомогою функцій шифрування і цифрового підпису.

ProtonMail можна використовувати на своєму смартфоні, встановивши додатки для iOS і Android. Також є український інтерфейс.

Додаткові можливості ProtonMail:

 • Наскрізне шифрування.
 • Нульовий доступ до даних користувача.
 • Криптографія з відкритим вихідним кодом.
 • Повідомлення, що самовидаляються.
 • Додатки для Android та iOS.
 • Двухфакторная (двоетапна) аутентифікація.

Крім того, при реєстрації вам не потрібно надавати свою особисту інформацію (всі звичайні поштові служби вимагають, щоб ви надали свою особисту інформацію, коли входите, що знижує рівень конфіденційності та особистої безпеки).

З мінусів – відчутні обмеження в безкоштовному тарифі, немає календарів та хмарного сховища.


Mailfence

АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ
АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ – Mailfence

Безкоштовна версія: є. У ній є 500 МБ сховища пошти і 500 МБ для документів. Також є платні плани з великим об’ємом і набором функцій, ціни – від € 2,5 до € 25 на місяць.

Mailfence. Mailfence – безкоштовний сервіс, що шифрує електронну пошту, запущений в 2013 році бельгійською фірмою ContactOffice. Як і ProtonMail, Mailfence був запущений після історії Сноудена та АНБ (Агенство національної безпеки США) і пропонує наскрізне шифрування на основі OpenPGP, яке гарантує, що відправлені й отримані повідомлення між користувачем та одержувачем не будуть прочитані ким-небудь ще.

У Бельгії діють суворі закони про конфіденційність. Згідно із законодавством Бельгії, всі національні та міжнародні наглядові запити повинні проходити через бельгійський суд.

Додаткові можливості Mailfence:

 • OpenPGP – наскрізне шифрування (підтримує PGP/MIME і вбудований PGP).
 • Пропонує SPF, DKIM, TFA, захист від спаму та чорний список користувачів.
 • Інтегроване сховище ключів.
 • Повна сумісність з OpenPGP.
 • Двухфакторная (двоетапна) аутентифікація.
 • Немає реклами.

З основних мінусів – маленький обсяг сховища в безкоштовному тарифі та відсутність мобільного додатку. Однак, як повідомляє команда Mailfence, вона працює над його розробкою.


CounterMail

АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ
АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ – CounterMail

Безкоштовна версія: пробний період – 10 днів. Ціни підписок з об’ємом пам’яті 4 ГБ – від 3.29 $ до 4.83 $.

CounterMail. Швейцарський CoutnerMail також є відомим безпечним поштовим сервісом, який забезпечує наскрізне шифрування, що робить неможливим читання вашої електронної поштови хакерами. Крім того, CoutnerMail має більше 4000 типів ключів шифрування.

Крім цього, компанія не зберігає дані електронної пошти на сервері або жорстких дисках. Це означає, що зловмисники не зможуть відстежувати електронні листи, таким чином, про витік даних не може бути й мови.

CounterMail також гарантує захист від державного нагляду за даними. Один з недоліків пошти полягає в тому, що вона не дозволяє відправляти зашифровані листи іншим користувачам, однак користувачі можуть спілкуватися з будь-яким іншим користувачем електронної пошти, сумісним з OpenPGP, в будь-якій точці світу.

Також великим недоліком для наших людей буде відсутність українського інтерфейсу.

Додаткові можливості CounterMail:

 • Комплексна безпека.
 • Бездискові веб-сервери.
 • Опція USB-ключа.
 • Захист від атаки MITM (людина по середині).
 • Додатки для Android та iOS.

Tutanota

АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ
АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ – Tutanota

Безкоштовна версія: є. Ціни платних підписок – від € 12 до € 48 на місяць.

Tutanota. Заснована в Німеччині, безпечна пошта Tutanota надає наскрізне шифрування електронної пошти з відкритим вихідним кодом і безпечну поштову службу на базі Freemium, яка покликана захищати листування користувача.

Оскільки Tutanota заснована на моделі з відкритим вихідним кодом, її розвиток відбувається швидше, ніж у багатьох інших подібних сервісів.

Компанія також пропонує платні пакети, але незалежно від обраного вами пакету, Tutanota шифрує всі повідомлення, які ви відправляєте або отримуєте від інших. У березні минулого року Tutanota оголосила, що в компанії зареєстровано понад 2 мільйонів активних користувачів.

Tutanota має російський інтерфейс.

Додаткові можливості Tutanota:

 • Наскрізне шифрування.
 • Відкритий вихідний код.
 • Додатки для Android і iOS.
 • Користувачі можуть відправляти й отримувати зашифровані повідомлення від звичайних користувачів електронної пошти.

З мінусів: безкоштовна версія надає тільки 1 Гб пам’яті, немає хмарного сховища.


Posteo

АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ
АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ – Posteo

Безкоштовна версія: немає. Щомісячний платіж – € 1 в місяць, в якому є 2 ГБ сховища, додаткове місце можна придбати за € 0,10 – € 0,25.

Posteo. Posteo – це зашифрований поштовий сервіс на німецькій мові. Сервіс має різні пакети. За базовий пакет клієнтам доведеться платити 1Euro в місяць. Цей базовий пакет включає в себе доступ до деяких з найбільш важливих функцій сервісу, таких як підтримка POP3 і IMAP.

Крім того, при реєстрації вам не потрібно надавати свою особисту інформацію (всі звичайні поштові служби вимагають, щоб ви надали свою особисту інформацію, коли входите, що знижує рівень конфіденційності та особистої безпеки).

Додаткові можливості Posteo:

 • Наскрізне шифрування (PGP/GPG).
 • Відсутність реклами.
 • 2 ГБ пам’яті (можна збільшити).
 • Відкритий вихідний код.
 • Електронна пошта на всіх пристроях (IMAP/POP3).
 • Вкладення до 50 МБ.
 • Календар та замітки, які можна експортувати й синхронізувати з іншими клієнтами.

Мінуси: немає пробного періоду, відсутність спам-тек (спам або видаляється, або приходить у «Вхідні»). Нема мобільного додатку. Також в сервісі неможна додавати своє доменне ім’я та доменні імена .com.


В мою статтю не потрапив сервіс Virtru, який позиціонує себе як надійна і безпечна пошта. Але при ретельному вивченні сервісу з’ясувалося, що він розроблений колишнім співробітником АНБ (Агенство національної безпеки США).

Так, Сноуден – теж колишній. Але цей трудівник, на відміну від Сноудена, до сих пір прекрасно проживає в США, що може говорити про те, що … Ну, ви самі розумієте про що я.

Залишити відповідь