Ви зараз переглядаєте Як вибрати тригери чи геймпад для смартфону

З кожним роком у мобільні девайси встановлюють все більш потужні процесори, збільшують кількість оперативної пам’яті і створюють нові можливості для роботи з тривимірною графікою. Розробники мобільних ігор користуються цим і постійно пропонують нові захоплюючі проекти з більш складним геймплеєм і всілякими спецефектами.

І далеко не в усі сучасні ігри можна грати виключно за допомогою сенсорного екрану – це складно й незручно. Якщо сам по собі сенсор екрану з керуванням не впорається – йому допоможуть спеціальні аксесуари. Це може бути ігровий джойстик у вигляді геймпада або тригера – контролер для пальців. Розповім, чим вони відрізняються і як вибрати відповідний для себе.

В чому різниця між геймпадом і тригерами для смартфонів

Геймпад для смартфону – повноцінний джойстик з D-подібними кнопками, набором клавіш-дій, нерідко аналоговими стіками та іншими елементами повнорозмірних девайсів. Виконує різні функції в іграх – це залежить від ціни та можливостей. Кількість органів управління відрізняється, і вони можуть розташовуватися в межах одного блоку або двох контролерів, які фіксують смартфон або планшет по обидва боки.

геймпад для смартфону - зображення №2

Тригер – простий механічний контролер, основне завдання якого – зняти навантаження з великих пальців. Якщо натискати спеціальні курки, пластини тригера тиснуть на екран смартфона і змушують спрацьовувати сенсор. Такі пристрої підходять для простих ігор, де потрібно виконувати кілька основних дій, наприклад для шутерів і перегонів з простим та банальним геймплеєм.

геймпад для смартфону - зображення №4

Тип підключення і операційна система смартфона

Для простої синхронізації геймпада з планшетом або смартфоном на iOS він повинен бути оснащений Bluetooth. Є альтернативні варіанти з підключенням через роз’єм micro-USB або універсальний перехідник OTG, але вони підходять тільки для пристроїв на базі ОС Android і не так зручні, як з Bluetooth. Але слід враховувати, що в деяких іграх можна спіймати бан за використання геймпаду, який використовує віртуальне середовище для емуляції натискань, якщо ви граєте онлайн.

Операційна система смартфона або планшета – найважливіший фактор, який потрібно враховувати перед покупкою геймпада.

ОС Android – для гаджетів на її базі потрібно враховувати версію програмного продукту. Як правило, для сучасних геймпадів актуальна будь-яка версія ОС вище 8.0, але про всяк випадок варто запитати у продавця, чи підходить версія вашого смартфона або планшета до вибраного контролера.

iOS – мало сучасних геймпадів розрахованих на синхронізацію з продуктами компанії Apple. Винятком можна вважати пристрої від брендів Gamevice, Steelseries, Microsoft або Sony. З бюджетних варіантів китайських торгових марок можна виділити MFI і Gamesir.

Якщо геймпад йде в комплекті до потужного ігрового смартфону, то з ним проблем точно не виникне, наприклад як у Xiaomi Black Shark 3 і його попередніх поколінь.

З тригером все простіше: його підключати до ОС і синхронізувати зі смартфоном не потрібно. Досить правильно закріпити контролер на смартфоні.

Тип конструкції геймпада

Геймпади для смартфонів і планшетів за типом конструкції можна поділити на два типи: повноцінні – у вигляді блоку, який зазвичай забезпечений підставкою-тримачем, – або у вигляді двох контролерів, які фіксують смартфон з двох сторін.

Повноцінні геймпади мають всі органи управління в одному корпусі, включаючи аналогові стіки – рухливі кнопки-джойстики. Часто у них є і вбудований акумулятор, який можна заряджати в перервах між ігровими сесіями, – з ним пристрій стає бездротовим.

геймпад для смартфону - зображення №6

Тримач для смартфона або планшета в таких контролерах може мати різну конфігурацію, але він в будь-якому випадку фіксує гаджет в горизонтальному положенні. У бюджетних моделей геймпадів бувають слабкі тримачі, які під час динамічних ігор трясуться і поступово розхитуються. У деяких моделях їх немає, тому доводиться купувати додатково.

Геймпади з фіксацією смартфона з двох сторін – альтернативний варіант. З ними не доведеться переживати, що смартфон випаде, якщо сильно захопитися грою, а інше – справа особистих уподобань власника.

геймпад для смартфону - зображення №8

Багато геймерів звикли до певного формату консольних геймпадів і серед мобільних аксесуарів підбирають щось схоже – класичну форму або фіксацію з двох сторін. Що стосується функціоналу і кількості клавіш, ніяких обмежень немає в обох випадках.

Потрібні елементи управління геймпада

Крім ключового набору кнопок руху та дій контролери у вигляді геймпадів можуть мати аналогові стіки для маніпуляцій. Це дійсно корисні компоненти, які дозволяють домогтися повного контролю над ігровими процесами. У шутерах і подібних іграх без стіків неможливо отримати такі відчуття, які задумали творці.

Якщо ви плануєте грати в VR-ігри, переплачувати за додаткові органи управління сенсу немає: в спеціальних контролерах зазвичай є тільки один аналоговий стік і кілька кнопок дій.

Матеріал та кріплення тригера

Тригери – аксесуари без складних конструктивних елементів. Їх основне завдання – зняти навантаження з великих пальців, тому особливих труднощів з вибором хорошого девайса зазвичай не виникає.

Важливо звернути увагу на тактильне сприйняття девайса і його термін служби, які багато в чому залежать від матеріалу. Переважна кількість трігерів роблять з пластмаси, і хороші рішення в цьому сегменті пропонують бренди Baseus і Arkade. Є й дорожчі металеві тригери – такі моделі міцніші й довговічніші. Хороші варіанти роблять в Royal Triggers.

Бюджетні моделі тригерів зазвичай кріпляться на смартфон за допомогою важеля затиску й пружинки, які з часом слабшають і вже не гарантують щільне прилягання до телефону, важливе для гри. У дорогих металевих рішень кріплення надійніше й зручніше. Існують також стрічкові кріплення з рамками, що утримують, і фіксатори, які доповнені притискачем у вигляді гайки, що закручується.

геймпад для смартфону - зображення №10

Важливо: не у всіх моделей є вирізи під бічні кнопки телефону. Це потрібно перевіряти перед покупкою.

Вид та матеріал курків тригера

Курки тригерів в основному бувають у вигляді тонких металевих пластин і механічних кнопок. Цей нюанс – справа смаку, але варто врахувати, що деякі курки після натискання видають клацання, і багатьом користувачам подобається такий звуковий супровід.

Курків зазвичай два – на лівий і правий вказівні пальці. У рідкісних випадках виробники випускають на кожен трігер по два курки – це дозволяє збільшити перелік завдань, які повинен виконувати контролер. Наприклад, можна крім стрільби ще задати дії нахилу вліво або вправо. Але це не дуже зручно.

геймпад для смартфону - зображення №12

На що звертати увагу при виборі геймпаду або тригера для смартфону

  1. При виборі геймпаду потрібно приділити увагу комплектації: фіксатор для смартфона не завжди присутній в наборі.
  2. Для геймпаду потрібно враховувати ОС конкретного смартфона, а також його сумісність з тим або іншим контролером. Тригер підключати до смартфону не потрібно – тільки закріпити на ньому.
  3. Чим більше стіків на геймпаді, тим більше можливостей в ігровому процесі – такі органи управління набагато зручніше, ніж застарілі ігрові кнопки. Однак для VR-ігор потрібен мінімум клавіш.
  4. Моделі геймпадів відомих фірм оптимізовані під всі сучасні та популярні 3D-додатки.
  5. При виборі тригеру важливі тип кріплення і зручність експлуатації. Ціна багато в чому залежить від репутації бренду і матеріалів – пластику або металу.
  6. При покупці і тригера, і геймпада важливо орієнтуватися на власні відчуття: звуки, тактильний комфорт, звички. Саме так вибирають аксесуари досвідчені гравці.

Залишити відповідь