Ви зараз переглядаєте Електронна пошта. Як створити електронну пошту та увійти

Що таке електронна пошта, як створити електронну пошту та як здійснити вхід на пошту.

Електронна пошта це…

Електронна пошта це (від англ. Electronic mail, Email) – технологічна служба обміну цифровими повідомленнями (текстовими документами, аудіо- та відеофайлами, зображеннями, архівами й т.п.) між користувачами (це ми з вами) в інтернет-мережі за допомогою комп’ютера чи смартфону.

Електронна пошта це все та ж пошта, що і звичайна (паперова), лише в цифровому форматі. Ті ж терміни: пошта, лист, конверт, вкладення, скринька, доставка та інші. Ті ж функції: відправити – отримати листа. Але все відбувається швидше та не прив’язує вас до певного місця.

Одне з найпростіших визначень електронної пошти, це лист, відправлений в електронному вигляді. Електронна пошта вперше була використана в 1965 році, дозволивши користувачам взаємодіяти один з одним через комп’ютерну мережу. SDC’s Q32 і MIT’s CTSS були першими комп’ютерними системами, які використовували електронну пошту для спілкування. У 1966 році, цей поштовий сервіс був представлений громадськості.

Але щоб надіслати чи отримати листа електронною поштою, вам потрібно знати адресу отримувача та мати власну.


Як створити електронну пошту
або як створити електронну адресу

Перед тим як створити електронну пошту, вам необхідно визначитись, з котрим із поштових серверів ви будете співпрацювати. Поштовий сервер – це агент (комп’ютерна програма), який пересилає та зберігає ваші повідомлення. Ця програма працює за лаштунками, а користувачі (ми з вами) працюють з іншою програмою, із так званим “клієнтом” електронної пошти.

В основному всі сервери надають змогу зробити електронну скриньку та користуватися нею безкоштовно. За додаткову плату додають всілякі смаколики, на кшталт додаткової пам’яті чи збільшення ліміту повідомлень на день та ін.

Після того, як ви визначились, потрібно зареєструватись на сервері. Ми розглянемо та розберемо на прикладі три різні сервери (найпопулярніший сервер у світі, найпопулярніший в Україні та один з найконфіденційніших анонімних серверів). На кожному можна зареєструватися безкоштовно.

Кожен з них має коротенький опис та інструкцію реєстрації. Схема дуже проста та схожа на всіх серверах, тому, якщо ви оберете інший сервер, відсутній в моєму списку – вам не складе труднощів зареєструватись самостійно. Просто огляньте інструкції цієї статті.

Ваша електронна адреса буде складатися з трьох частин:

 • ім’я, яке ви маєте вигадати або “Нік” (можна вигадати будь-яке, головне, щоб воно було унікальне та англійськими символами, цифрами чи крапками);
 • символ «@» – невід’ємна частина електронної пошти (в країнах СНД «собака», оригінал від англ. «at»);
 • та домен – це унікальне ім’я сервісу (так би мовити), який надає вам свої послуги та доступ до сервера. Або простіше – ім’я сервера.

Виглядатиме так: ваше.ім’я@домен.сервера. Значення: «ваше ім’я при такому сервері», чи «…на такому сервері».


Який поштовий сервер вибрати?


@Gmail.com – найпопулярніший поштовий сервер

Який поштовий сервер вибрати
Як створити електронну пошту @gmail.com

Електронна пошта Gmail – найбільш популярний на сьогодні поштовий сервіс у світі від гіганта цифрової індустрії – корпорації Google.

Сервіс Gmail добре захищений та майже не має збоїв. Гарний захист від спаму, але трапляється, що помилково спрацьовує на листи з серверів звичайних провайдерів чи хостерів. Все це через масові спам-розсилки, які здійснюють віруси та непорядні власники сайтів. Максимальний розмір вкладення до листа – 25 МБ. Якщо розмір вкладення перевищує 25 мегабайтів, то його буде збережено у сховище, а в листі, котрий ви відправляєте, буде посилання для завантаження цього файлу. Розмір сховища, котре виділяється для потреб вашої скриньки – 15 ГБ (це на 2020 рік). Ці гігабайти, до речі, можна використовувати як хмарне сховище. Можна працювати з поштовими клієнтами за протоколами POP3, SMTP та IMAP. Також зручно, що можна дивитись отримані документи безпосередньо в браузері – це економить час (актуально, якщо у вас повільний комп’ютер).

Це чудовий сервіс, враховуючи, що до вашого поштового акаунту може бути прив’язано безліч додатків. Але є одне “але”:
Компанія Google підтвердила, що приватне листування у пошті Gmail іноді можуть читати інші люди, які працюють на розробників сторонніх додатків.
Люди, які прикріпили до свого акаунту певні додатки, могли, самі того не знаючи, дозволити розробникам дивитися електронне листування. З одного боку це дозволяє покращувати сервіс і я сам маю акаунт Google (це дуже зручно), але вважаю, що це не правильно.

Для конфіденційного листування я запропоную інші сервіси, про один з таких читайте далі або перегляньте статтю “Анонімні поштові сервіси“. Але якщо ви не закоренілий терорист, то електронна скринька на серверах Google буде кращим варіантом. Просто пам’ятайте, що життєво важливу інформацію потрібно зберігати в іншому місці.

Створити пошту Gmail
Розгорніть інструкцію «створити пошту Gmail»

Робимо поштову скриньку:

 • Переходимо за посиланням https://accounts.google.com/ → та тиснемо «Створити обліковий запис» → «Для себе».
 • Ми на сторінці реєстрації:
  • Вписуємо своє Ім’я та Прізвище.
  • Вигадуємо та вводимо ім’я користувача. Саме це ім’я з приставкою “@gmail.com” і буде вашою електронною адресою (вашеім’я@gmail.com). У випадку, якщо вибране вами ім’я кимось вже зайняте – сервіс повідомить вас про це. Вигадайте інше або ж виберіть із запропонованих:створити електронну пошту - зображення №3.
  • Вказуємо пароль (запам’ятайте його або запишіть) та тиснемо «Далі».
  • За бажанням вказуємо свій номер телефону та додатковий e-mail (якщо він є) – це для відновлення у випадку втрати пароля.
  • Вибираємо дату народження та стать → тиснемо «Далі».
 • Читаємо конфіденційність та умови → тиснемо «Прийняти»

Тепер ви знаєте як створити електронну пошту чи створити електронну адресу в сервісі Gmail на серверах Google. Як увійти на свою скриньку читайте нижче ↓.


@UKR.NET – найпопулярніша українська електронна пошта

Як створити електронну пошту
Як створити електронну пошту @ukr.net

Пошта Ukr.net проста, зручна та симпатична. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс – нічого зайвого. Якщо ви не вибагливий користувач – цей сервіс саме для вас.

Ukr.net – український інтернет-портал, який почав працювати з 1998 року та позиціював себе як поштовий сервіс. Якщо ви збираєтесь створити пошту на Ukr.net, то у вас буде необмежений розмір поштової скриньки. Максимальний розмір вкладення до листа – 18 МБ. Якщо ж файл перевищує вказаний розмір, то його буде завантажено до e-Diskа та перетворено на посилання, за яким буде можливо завантажити вкладення. Обмежень на розмір файлу, з недавніх часів, немає. Є, лише, обмеження в часі: завантажений файл буде видалено через 14 днів.

Створити пошту Ukr.net
Розгорніть інструкцію «створити пошту Ukr.net»

Для того щоб створити електронну пошту чи створити електронну адресу:

 • Переходимо за посиланням https://accounts.ukr.net/ → та клікаємо «Створити скриньку».
 • Ми потрапили на сторінку реєстрації:
  • Вигадуємо ім’я вашої скриньки. Саме це ім’я з приставкою “@ukr.net” і буде вашою електронною адресою (вашеім’я@ukr.net). Якщо вигадане вами ім’я вже кимось використовується – з’явиться спливаюче меню з повідомленням про це та варіантами імен. Можете вибрати зі списку або вигадати інше.
  • Вигадуємо пароль до пошти. Запам’ятайте його або запишіть.
  • Далі вказуємо ім’я, прізвище, дату народження та стать.
  • В поле «Ім’я відправника» напишіть як ви хочете, щоб вас бачили отримувачі у полі «Від».
  • Додаємо резервний e-mail (якщо він у вас є) для відновлення доступу до скриньки.
  • Тепер пишемо номер телефону та тиснемо, нижче, «Отримати код». Цифри, що прийдуть в СМС на вказаний номер, вводимо у формі, що з’явиться на тому місці, де ви тиснули «Отримати код». Це потрібно для активації вашої скриньки.
  • Ставимо галочку, що ви даєте згоду на обробку ваших персональних даних.
  • Клікаємо «Зареєструвати скриньку»

Тепер ви знаєте як створити електронну пошту чи створити електронну адресу на сервері UKR.NET. Як увійти на свою скриньку читайте нижче ↓.

Ще відомі українські поштові сервери:

Процес реєстрації особливо не відрізняється: знаходимо кнопку зареєструватись або створити поштову скриньку чи обліковий запис. Далі все по накатаній. 🙂


@ProtonMail.com – анонімна та захищена пошта

Як створити електронну пошту
Як створити електронну пошту @protonmail.com

Сервіс ProtonMail був запущений 29 серпня 2013 року. Над цим проектом працювали фахівці з Массачусетського і Гарвардського університетів. Його творець, Енді Йен, позиціював його як “найсучаснішу та найзахищенішу пошту у світі”. Сервери знаходяться у Швейцарії, тому сервіс може ігнорувати закони всіх інших країн.

ProtonMail використовує наскрізне шифрування, а це означає, що надіслані повідомлення будуть зашифровані, і тільки одержувач з секретними ключами дешифрування зможе відкрити та прочитати повідомлення.

Максимальний розмір вкладень 25 МБ. Безкоштовний обліковий запис включає 500 МБ сховища та можливість відправляти не більше 150 листів на добу. Цього, мені здається, достатньо для особистого листування.

Щодо безпеки. Якщо відправник та одержувач листа користуються ProtonMail, їх зміст зашифрований за принципом end-to-end, завдяки чому треті особи не зможуть отримати до нього доступ. Якщо хоча б в одного співрозмовника інший поштовий сервіс, передача даних буде менш безпечною. Також завжди залишаються відкритими метадані, наприклад, тема листа.

А ще ви можете поставити пароль на лист. В такому випадку одержувачу прийде посилання, а сам лист буде збережено на сервері ProtonMail і відкрити його буде можливо лише знаючи пароль.

Створити пошту ProtonMail.com
Розгорніть інструкцію «створити пошту ProtonMail.com»

Робимо анонімну поштову скриньку:

створити електронну пошту - зображення №15

Потрапляємо на сторінку реєстрації.

 • Username. Вигадуємо ім’я поштової скриньки. Саме це ім’я з приставкою “@protonmail.com” і буде вашою електронною адресою (вашеім’я@protonmail.com).
 • Password. Вводимо пароль та дублюємо його. Запам’ятайте або запишіть його.
 • Recovery email. По бажанню вкажіть наявну поштову скриньку для відновлення вашого аканту.
 • Тиснемо «CREATE ACCOUNT»
створити електронну пошту - зображення №17
 • Якщо ви не вказали скриньку для відновлення, то отримаєте попередження, що у випадку втрати пароля відновити доступ до пошти не можливо. Чи бажаєте продовжити без скриньки відновлення? Так – тиснемо «CONFIRM»
створити електронну пошту - зображення №19
 • Залишилось підтвердити, що ми не бот. Можна за допомогою іншої пошти, СМС або донату, але найанонімніший метод – це CAPTCHA. Ставимо галочку «Я не робот» та виконуємо, що нам вкажуть.
 • Тиснемо «COMPLETE SETUP»
створити електронну пошту - зображення №21

Тепер ви знаєте як створити електронну пошту чи створити електронну адресу на сервері ProtonMail.com. Як увійти на свою скриньку читайте нижче ↓.

Ще про декілька кращих анонімних поштових серверів читайте в цій статті → АНОНІМНІ ПОШТОВІ СЕРВІСИ – 5 КРАЩИХ СВІТУ


Як зайти на свою електронну пошту

Тепер, коли ми маємо скриньку, залишилось навчитись як зайти на свою електронну пошту.

Власне, коли ви зареєстрували адресу на сервері, то автоматично потрапляєте до своєї скриньки (можна зберегти цю сторінку до закладок). Але й зайти на пошту вдруге зовсім не складно. Потрібно в адресний рядок до назви сервісу (домену) додати слово «mail», наприклад:

 • google.com → mail.google.com
 • ukr.net → mail.ukr.net
 • protonmail.com → mail.protonmail.com

Після чого вказати свої логін (адресу скриньки) та пароль. Далі детальніше:

Як зайти на електронну пошту Gmail

Вхід в електронну пошту Gmail можна зробити прямо зі сторінки пошуку (google.com.ua), натиснувши «Gmail» (або «Пошта») праворуч зверху.

Скрін
Як зайти на електронну пошту Gmail

У випадку, якщо ви не покинули сесію після реєстрації та авторизовані під своїм обліковим записом, то відразу потрапите до своєї скриньки.

Якщо ні – ви опинитесь на головній сторінці сервісу. Потрапити на неї також можна за посиланням → https://mail.google.com/. Тут ми клікаємо «Увійти» праворуч зверху.

Скрін
створити електронну пошту - зображення №24

Та потрапляємо на сторінку авторизації, де потрібно вказати адресу (без «@gmail.com») та пароль введені при реєстрації.

Скріни

Все! Зайшли.


Як зайти на електронну пошту UKR.NET

Тут все просто! Переходимо за посиланням → https://mail.ukr.net/ та вводимо свої логін (без @ukr.net) і пароль, тиснемо «Увійти».

Скрін
створити електронну пошту - зображення №30

Якщо ви не покинули сесію після реєстрації та ваш обліковий запис авторизовано, то відразу потрапите на сторінку електронної скриньки.


Як зайти на електронну пошту ProtonMail.com

Переходимо за посиланням → https://mail.protonmail.com/ та вводимо логін і пароль, тиснемо «ВХІД».

Скрін
створити електронну пошту - зображення №32

ВУАЛЯ!!!


Підіб’ємо підсумок

– Так що ви вивчили з цієї роботи?

– Тепер ми знаємо, що електронна пошта це та ж сама система листування, лише вдосконалена (без поштових голубів). А також, самостійно зробимо скриньку на будь-якому сервері. А ще, знаємо, як зайти на свою електронну пошту!

Якщо маєте запитання – не соромтеся – питайте. Може відповім 😉

Цей запис має 9 коментар(-ів)

 1. Роман

  Хочу створити емаіл. Мій чомусь не дійсний вже

 2. Амогус

  Ем я незнаю як це робити ту ту

 3. Наталя

  Неможна.сотворити.електрону.пошту

 4. Олена

  Умене Невеходить
  Зайти в Поей Маркет

Залишити відповідь