You are currently viewing Що таке APK і як відкрити файл APK?

Якщо у вас є Android пристрій, тоді ви чули про APK файли і ставили собі питання, що це таке. Якщо ви плануєте детально розібратися з роботою свого смартфона та встановлювати додатки не лише з магазину Google Play, тоді вам необхідно знати про APK файли. Ми розберемося, що таке APK файл, як його завантажити та встановити на Android пристрій.

Що таке APK файл?

Швидше за все, ви знаєте, що на комп’ютерах під управлінням Windows використовуються програми формату EXE. Аналогічно цьому Android використовує APK файли. APK – це формат файлу, який використовується для установки програмного забезпечення на операційній системі Android.

Навіщо мені потрібно встановлювати APK файл?

Додатки на Android не обмежуються магазином Google Play. Сторонні розробники випускають власні додатки в APK файлах, які пропонують захоплюючі можливості. Крім того, деякі програми в Google Play не можна встановити у вашій країні. Однак ви можете завантажити APK файл та встановити потрібну програму в обхід Google Play.

Якщо ваш Android пристрій не має доступу до Google Play, APK файли є єдиним варіантом для установки додатків.

При цьому варто бути обережним, оскільки сторонні APK файли можуть бути шкідливими. Деякі APK файли дозволяють завантажувати піратські програми. Звичайно, такі APK файли варто уникати.

Що таке APK файл
Що таке APK файл

Де взяти файл APK?

В інтернеті дуже багато різних APK файлів, але, як ми вже говорили раніше, деякі з них можуть бути вірусними. Таким чином, варто вибрати надійні сайти, яким ви будете довіряти. Одним з таких сайтів є APK Mirror. Це англомовний сайт, який надає безпечні APK файли популярних додатків, а також відгуки та коментарі користувачів. Серед сайтів країн СНД варто відзначити 4PDA.

Як тільки ви знайшли надійний сайт, ви можете завантажити APK файл необхідного вам додатку.

Як відкрити файл apk

Відкрити файл APK можна лише в операційній системі Android.

Перед тим, як відкрити файл APK на Android пристрої, потрібно переконатися, що дозволена установка сторонніх додатків. Перейдіть в МенюУстановки (Налаштування) → Безпека → і увімкніть функцію «Невідомі джерела» (повинен стояти прапорець). Таким чином, ви зможете встановлювати APK файли, а не тільки додатки з Google Play. В залежності від моделі телефону, його прошивки та версії системи, опція для дозволу інсталяції файлів з невідомих джерел може бути захована в налаштуваннях безпеки (Налаштування – Безпека) або в налаштуваннях додатків (Налаштування – Додатки).

Як відкрити файл APK на Android пристрої

Ви можете зайти в будь-який браузер з вашого смартфона або планшета, знайти APK файл і завантажити його. Як тільки APK файл буде завантажаний, в панелі повідомлень буде відповідне повідомлення. Відкрийте теку Завантаження й натисніть на APK файл. Додаток буде встановлено на ваш Android пристрій.

Як встановити APK файл з комп’ютера

Після того, як ви завантажили APK файл на комп’ютер, під’єднайте смартфон до ПК через USB-кабель. При першому підключенні за замовчуванням стоїть опція зарядка через USB, однак вам необхідно вибрати «Передача файлів». Після цього ви побачите теку вашого смартфона в кореневому каталозі вашого комп’ютера. Зайдіть в «Мій комп’ютер» → Тека з назвою вашого смартфона → і скопіюйте APK файл в будь-яку теку вашого Android смартфона. Головне запам’ятати, куди ви копіюєте APK файл.

Тепер ви можете скористатися будь-яким файловим менеджером на вашому Android пристрої, наприклад, ES Провідник, знайти теку, в яку ви скопіювали APK файл, і потім натиснути на Встановити. Вітаю! Вам вдалося встановити APK файл на Android пристрій.

Залишити відповідь